ROZDZIAŁ 1 - Zapiski z dnia 15.08.2013

Dzisiejszy dzień dniem wolnym od pracy z uwagi na:
- Święto kościelne
- Święto państwowe
- mój własny, osobisty, wyczekany urlop :)

Jako zmotywowany do działania pracuś postanowiłam wykorzystać ten wolny dzień na poszerzanie swojej wiedzy i/lub wzbogacanie swojego wnętrza :) Zadbałam również o zwiększenie mojego zewnętrza pałaszując torcik kawowy, ale przecież wszystko dla ludzi :)


NAUKA JĘZYKÓW:

1. powtórka czasów teraźniejszych, przeszłych i przyszłych - teoria (jęz. angielski)

Angielskiego uczyłam się łącznie 14 lat czyli jakby nie patrzeć połowę mojego życia, powinnam więc swobodnie się nim posługiwać ... a tak nie jest. Miałam przerwę (ostatnie 5 lat) w nauce co w znacznym stopniu wpłynęło na zubożenie słownictwa jak i powiększenie luki jeśli chodzi o gramatykę. Gramatyka owa zawsze była moją piętą Achillesową - niestety trafiałam na kiepskich nauczycieli, dlatego to że maturę zdałam na 5 zawdzięczam tylko swojej ciężkiej i sumiennej pracy. Bardzo żałuję że to zaniechałam ... bo teraz widzę efekty.

Zaplanowałam że muszę jakoś tę gramatykę ogarnąć, więc metodą małych kroczków wszystko będę sobie przypominać, utrwalać lub poznawać na nowo.

2. wysłuchanie dwóch lekcji języka czeskiego

Język czeski pojawił się w moim życiu około roku temu całkiem przypadkowo. Od razu się polubiliśmy ... teraz postanowiłam sama coś od siebie w tę znajomość włożyć :)CZYTANIE KSIĄŻEK:

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

źródło: ecsmedia.pl    empik.com 

Sama się dziwię, dlaczego tak długo czekałam z przeczytaniem tej wspaniałej książki? Już dawno żadna pozycja literatury nie zachwyciła mnie tak jak Ojciec Chrzestny. Puzo dostarcza nam na każdej karcie powieści pełną gamę barwnych emocji, które sprawiają, że niemożliwym staje się odłożenie książki "na później". Autor przekazuje nam ciekawą historię rodziny Corleone w której każdy Czytelnik znajdzie coś interesującego. Są morderstwa, drastyczne sceny, konflikty ale nie brakuje też miłości, przyjaźni i szacunku. Sama fabuła została tak obmyślona aby Czytelnik był informowany o naprawdę ważnych kwestiach - brak tutaj rozległych, monotonnych opisów które tak często pojawiają się w literaturze wielu gatunków. Osobiście jestem oczarowana tą historią. Polecam!

Moja ocena: 10/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz